ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر

۱۹-۵

ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر

ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر

حفظ ماشین در برابر خطر سرقت، اکثر مردم را مجاب کرده است که از وسایلی برای ایمنی بیشتر استفاده نمایند. معمول ترین این وسایل ایمنی، ردیاب خودرو و دزدگیر هستند. اما به واقع ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر؟ در ادامه با توضیح هر یک از این وسایل سعی در تبیین یک پاسخ برای این سوال خواهیم داشت.

سیستم دزدگیر در واقع بر آژیر صوتی استوار است. یعنی به محض وارد شدن ضربه یا باز شدن درب های خودرو، دزدگیر ماشین اقدام به آژیر کشیدن می کند. نقص این سیستم وقتی بیشتر خود را نشان می دهد که صدای آژیر توسط صاحب خودرو به هر دلیلی شنیده نشود و خودرو به سرقت برود. دزدگیرهایی که پنل ریموت تصویری دارند نیز مشکلی به عنوان محدودیت فاصله دارند و معمولا به فاصله بیش از یک کیلومتر نمی توانند آلارم ارسال کنند. این نشان می دهد که نمی تواند استفاده از دزدگیر خیال صاحب ماشین را کاملا راحت کند.

اما ردیاب، دیگر محدودیت فاصله ندارد. با قرار دادن یک سیم کارت از یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور در داخل آن می توان هر جایی و در هر فاصله ای، مکان دقیق خودرو را شناسایی کرد. قطعا این وسیله که به مراتب از دزدگیر پیشرفته تر بوده و تکنولوژی روز دنیا است می تواند درصد امنیت بسیار بالایی برای خودروها را تضمین نماید. قطعا استفاده از ردیاب امنیتی غیر قابل مقایسه با دزدگیر را به خودرو می بخشد.

ردیاب خودرو، علاوه بر حفظ خودرو در برابر سرقت، یک امکان ویژه برای مدیران ناوگان های حمل و نقل کالا و مسافر نیز هست. زیرا با وجود آن می توانند به خوبی خودروهای ناوگان خود را رصد کنند. این دستگاه با سیم کارتی که در آن قرار می گیرد هنگام باز شدن غیر مجاز درب خودرو، روشن شدن غیر مجاز خودرو، حرکت خودرو با سرعت غیر مجاز و خارج از محدوده مجاز تعیین شده را به صورت آلارم اطلاع می دهد. امکان شنود کابین خودرو، ردیابی خودرو، ضبط مسیرهای طی شده خودرو در مموری کارت و … از دیگر قابلیت های این دستگاه است که برای مدیریت ناوگان بسیار کاربردی می باشد.

 

/ ویژه

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

کمک نیاز دارید چت واتساپ سایت